Makaleler » MotoypBlog » Naked Motosiklet Modelleri

Naked Motosiklet Modelleri

Naked Motosiklet Modelleri 
Motosiklet satın almak istiyorsanız önünüzde birden çok seçenek bulunmaktadır. Ancak, motosiklet seçiminiz; deneyiminiz başta olmak üzere hangi amaçla kullanmak istediğiniz ve bütçeniz gibi faktörlere bağlı olarak değişecektir. Bu noktada, motosiklet modellerini iyi tanımanız şarttır. Bu yazıda, naked motosiklet modelleri ile ilgili olarak merak ettiğiniz tüm sorulara cevap bulabilirsiniz.


Naked Motosiklet Nedir? 
Supersport motosiklet modelleriyle benzer özelliklere sahiptir. Adından da tahmin edileceği üzere motorun üzerini kaplayan herhangi bir malzeme bulunmaz. Ön camı olmayan bu modeller; bilhassa şehir içi kullanım adına tasarlanmıştır. Motor başta olmak üzere birçok parçasının dışarıda bulunması; bu tür motosikletlerin özgür ruhunu dışarıya yansıtmaktadır. 
Motorun üretebildiği güç dikkate alındığında supersport modelleriyle aralarında benzerlikler vardır. Ancak, aerodinamik tasarımlarından dolayı supersport modelleri kadar yüksek hızlara çıkamazlar. Güçlü fren sistemleri vardır. Bu sayede, sürücünün rahat bir şekilde durmasını sağlarlar. Birçok motosiklet kazasının bir türlü durmayan frenlerden kaynaklandığı hesap edildiğinde bu özelliğin ciddi bir avantaj olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra, naked motosikletlerin birden çok türü vardır. Bilhassa spor naked olarak bilinen modellerini birçok yerde görebilirsiniz. Şehir içi kullanımda spor naked kullanmanın hem zaman hem de maliyet açısından ciddi bir avantajı bulunmaktadır. Kısa vites aralıkları ile orta devirlerden itibaren yüksek devirler sunabilen spor naked modellerinin birçok motosiklet sürücüsünün hayali olan yüksek hızlara çıkma noktasında işinize çok fazla yarayacağını söylemeliyiz. 


Naked Motosiklet Kimler Tarafından Satın Alınmalı? 
Naked motosikletler; ön camı olmadığından dolayı özellikle şehir içi kullanımlar için uygun nitelikler taşımaktadır. İstediğiniz takdirde şehirler arası yolculuklarınızda da kullanabilirsiniz. Sizi istediğiniz şehre götürebilecek kadar güçlü performans sunmaktadır. Yüksek çekiş ve beygir gücü kriterlerine önem veriyorsanız naked modeller sizin için en doğru tercih olacaktır. Bu motosikletler ile ilgili bir diğer önemli husus ise ehliyet konusudur. A2 veya A sınıfı ehliyete sahip olduğunuz takdirde naked motosikletleri kullanabilirsiniz. 18 yaşını dolduran her birey bu ehliyet için başvuru yapabilir. Ancak, bazı markaların modelleri için A2 ehliyetinin de yeterli olmadığını söylemeliyiz. A sınıfı ehliyet şartı vardır. 


Neden Naked Motosikletlerden Yana Seçim Yapmalısınız? 
Daha önce de söylediğimiz gibi özellikle şehir içi kullanım için ideal araçlardır. Commuter ve scooter modellerine göre çok daha iyi performans sunarlar. Beygir gücünü en iyi şekilde hissedebileceğiniz modellerdir. Türkiye’de cadde motosikleti olarak bilinirler. Manevra konusunda son derece iyi olmalarının yanı sıra güçlü donanım özellikleri ve aerodinamik açıdan dengeli yapılarının bulunması da ciddi bir avantajdır. Hızlanma ve yavaşlama gibi hususlarda avantajlı olarak bilinirler. Bilhassa motosiklet kullanmaya yeni başladıysanız sizin için en doğru tercih olacağını söyleyebiliriz. 
Şehir içi trafiğe takılmadan bir yerden bir yere gitmek kolay değildir. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi şehirlerde yaşıyorsanız trafik sizin için çok büyük bir problem olacaktır. Ancak, naked motosikletler ile manevralar yaparak hiçbir şekilde trafiğe dahi takılmadan kısa sürede gitmek istediğiniz yere gidebilirsiniz. Bunun yanı sıra, sportif bir araç arayanlar için idealdir. Güçlü performansı bulunmasına rağmen enerji tasarrufu ile yakıt tüketimi konusunda da avantaj sağlamaktadır. Ayrıca, çevreye çok az zarar veren bir motosiklet çeşididir. 
Naked motosiklet kullanmaya karar verdiyseniz motosiklet koruyucu ekipmanlarını eksiksiz olarak kullanmanız gerekir. Kask, ceket, dizlik, dirseklik, eldiven, pantolon vb ekipmanlarınız bulunmak zorundadır. Ayrıca, yılda bir bakım yaptırmanızın yeterli olacağını söylemeliyiz. Son olarak, herkesin bütçesine hitap eden modelleri bulunmaktadır. 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Size bir kampanya haberimiz var!
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4