Makaleler » MotoypBlog » Yamaha YZ-250 Tanıtımı

Yamaha YZ-250 Tanıtımı

Yamaha YZ250
Motosiklet denilince akla ilk olarak Yamaha geliyor! Gerçekten de kendisini sürekli olarak yenileyen Yamaha; en son teknolojiye uygun olarak tasarlanan motosiklet modelleri ile karşınıza çıkıyor. Bu noktada, birçok kişinin hayallerini süsleyen modellerden birisi de Yamaha YZ250’dir. Bu yazıda, Yamaha YZ250 hakkında aradığınız her bilgiye ulaşabilirsiniz. 


Yamaha YZ250’nin Öne Çıkan Özellikleri 
Patlayıcı gücün ve çevik kavramının güçlü motor sesi ile uyumlu bir şekilde bir bütün haline geldiği çift zamanlı Yamaha YZ250; taraflı tarafsız herkesi kendisine hayran bırakacaktır. Hatta, en basit yolculuklarınız için bile bu motoru kullanacaksınız. 
Şehir içi kullanımdan ziyade arazi için uygun olan bir motosiklet arıyorsanız doğru yerdesiniz! Safkan yarış motoru Yamaha YZ250; motokros ve süperkros kategorilerinde her başarıyı kazanmıştır. Bu sporların en başarılı isimleri arasında Yamaha YZ250 kullananların olması tesadüf değildir. Aracın donanım özellikleri de gerçekten takdire şayan! Şasi; son derece hafif ve tatlı düzeneklerden yalnızca birisidir. Bunun yanı sıra, motorda alüminyum iskeleti; rijitlik ve kuvveti mükemmel bir şekilde dengelemektedir. Hıza duyarlı sönümleme ve bağlantı tipi monokros arka uçlu 48mm yay tipi amortisörler bulunmaktadır. Aracın motorunun performansı da her zaman çok iyi! Yüksek performanslı motoru çalıştırmanızla beraber egzoz sesinin yanı sıra iki zamanlı motorların bilindik egzoz kokusunu da duyacaksınız. Motosiklet kullanırken vücudunuzu heyecan bastığını söyleyebiliriz. Bu noktada, Yamaha YZ250’nin patlamaya hazır performansı da buna eşlik edecektir. Sonuç olarak, Yamaha YZ250’ye sahip olacağınız için son derece şanslısınız! 


Aracın donanım özelliklerine yakından bakmaya devam edelim! 250cc hacimli ve çift zamanlı motoru, hafif yarım çift kızaklı alüminyum iskelet, YZ-F tipi arka süspansiyon, hızlı ve hareketli debriyaj ayar mekanizması, arttırılmış kontrol için geniş ayaklıklar, kolay bakım için iki zamanlı motor teknolojisi, ayarlanması son derece basit olan 38mm Keihin karbüratör gibi farklı özellikleri de bulunmaktadır. 


Yamaha YZ250 Hakkında Merak Edilenler 
Yamaha YZ250; son derece modern bir görünüme sahiptir. Rengi ve grafikleriyle yeni ve agresif bir duruş sergilemektedir. Ayrıca, çamurluklar ve amortisör koruyucuları ile de keskin bir görünümü ortaya çıkarmaktadır. Yan kapakların ve sele kılıfının da araca değer katan unsurlar arasında olduğunu söylemeliyiz. Hava deliklerindeki yeni grafiklerin de çok fazla dikkat çektiğini ifade edebiliriz. 
Daha önce de söylediğimiz gibi YZ-F tipi 48mm USD amortisör çatallarının tasarımı; bilhassa YZ-F dört zamanlı motorlar ile benzeşmektedir. Bunun yanı sıra, ayrı bir yağ ve hava sisteminin varlığı ise kartuşa hava girişini önleyecektir. Bu sayede, daha sabit bir sönümleme sağlayacağını ifade etmeliyiz. YZ250’ye özel ayarlar ile çalışan çatallar; aracınıza son derece hafif ve çevik bir kontrol sağlayacaktır. Monokros arka süspansiyon sisteminin de övgüyü hak ettiğini söylemek gerekir. Bu sistemde dört zamanlı YZ-F motorlarından alınan salınım kolunun yanı sıra amortisör ve bağlantı donanımı da bulunmaktadır. Söz konusu sistem ile harika bir darbe emilimi ve yüksek çekiş özellikleri aracınıza eklenmiş olacaktır. Bu sayede, Yamaha YZ250; sınıfının önde gelen performanslarından birisine imza atacaktır. 
Yamaha YZ250; görüp görebileceğiniz en iddialı arazi motosikletlerinden birisidir. Ancak, istediğiniz takdirde serbest stil ve eğlence amaçlı olarak da kullanabilirsiniz. 249cc sıvı soğutmalı ve iki zamanlı motorun patlayıcı gücü ve kuvvetli torku; en iyi performans verilmesi noktasında öne çıkmaktadır. Son olarak, geniş ayaklıklar sayesinde sürücülere agresif sürüşler sırasında ekstra kontrol kabiliyeti kazandırılacaktır. 
Sonuç olarak, Yamaha YZ250; onun için ödemiş olduğunuz her kuruşun hakkını sonuna kadar verecektir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Size bir kampanya haberimiz var!
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4